Geçici Koruma Sağlanan Yabancıların Türkiye’de Çalışması Konferansı

Türkiye’de geçici koruma altında bulunan kesimlerin yasal zeminde çalışmasına dönük düzenlemeler uzun bir süredir ulusal ve uluslararası toplumun dikkatini çeken konuların başında yer almaktadır. Geçici koruma altındaki yabancıların yasal çalışma haklarına yönelik hazırlanan düzenlemenin 15 Ocak 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte Türkiye’de yeni bir dönem de başlamıştır.  Kabul edilen yeni düzenleme ile Türkiye, insani alanda uluslararası topluma da öncülük etmiştir. Nitekim Türkiye’nin tarih boyunca kendisine sığınmak zorunda kalanların yaşamlarını insan hak ve onuruna uygun sürdürmeleri için gerekli yasal ve iktisadi adımları atmaktan çekinmediği bilinmektedir.

Bu kapsamda geçici koruma sağlanan yabancıların yasal olarak çalışmasına imkân veren düzenlemenin nasıl uygulanacağı, başvuru süreçlerinin nasıl gerçekleştirileceği, hangi alanlarda istihdam sağlanacağı gibi konuların gündeme geldiği dikkat çekmektedir. Bu vesile ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile BMMYK’nin desteği ve öncülüğünde IMPR Humanitarian tarafından organize edilen Geçici Koruma Sağlanan Yabancıların Türkiye’de çalışma izinleri ve koşullarının yasal çerçevesi ve uygulama süreçlerinin tartışılacağı paneline sizleri davet etmek isteriz.

Konferans Dili: Türkçe-İngilizce (Simültane tercüme yapılacaktır)
Tarih: 23 Mart 2016, Çarşamba
Saat: 10.00-15.30
Konferans Yeri: Rixos Grand Ankara

Konferans Sekreteryası (LCV)
T:+90 312 287 7010
E: [email protected]

file,pdf,file pdf,paper,document Konferans Programı: Geçici Koruma Sağlanan Yabancıların Türkiye’de Çalışması (Türkçe)

file,pdf,file pdf,paper,document Konferans Programı: Geçici Koruma Sağlanan Yabancıların Türkiye’de Çalışması (İngilizce)

Check Also

Kamuoyuna Duyurulur

IMPR olarak,  kuruluşumuzdan günümüze olduğu gibi, gelecekte de demokrasi, insan hakları ve milli irade tarafından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir