IMPR Humanitarian, Ankara Oto Sanatkarları Odası’yla Kızılcahamam’daydı

Oto Sanatkarları Odası’nın geleneksel olarak düzenlediği eğitim seminerinin konusu Geçici Koruma altındaki yabancıların iş hayatına katılımıydı. IMPR Humanitarian ve Ankara Oto Sanatkarları Odası ortaklığında düzenlenen seminere yaklaşık 300 işveren temsilcisi katıldı.

15 Ocak’ta yürürlüğe giren Geçici Koruma Altındaki Yabancılara Yönelik Çalışma İzni düzenlemesini tanıtmak için organize edilen seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu, sektörün geçici koruma altındaki yabancıların istihdamı konusunu önemsediği ve Oda olarak da çalışma hayatına katılımları konusundaki süreç ve mekanizmaları üyeleriyle birlikte tartışmanın önemli geri dönüşlere yol açacağını ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Oto Sanatkarlar Odası’nın “Birlik, Beraberlik ve Eğitim Semineri”ne katılan IMPR Humanitarian ekibi geçici koruma altındakilere yönelik çalışma izni ile ilgili sunum yaptı. IMPR Humanitarian yetkilileri seminerde katılımcılara, geçici koruma altındaki yabancıların çalışma hakkı, çalışma izni alma süreci ve başvuru aşamalarını anlattı.

IMPR Humanitarian ve Oto Sanatkarları Odası yetkilileri ortak eğitim seminerlerinin sürdürülmesinin yararlı olacağı konusunda fikir birliğine vardığı ve en kısa sürede yeniden bilgilendirme semineri düzenleneceği kaydedildi.

Check Also

Kamuoyuna Duyurulur

IMPR olarak,  kuruluşumuzdan günümüze olduğu gibi, gelecekte de demokrasi, insan hakları ve milli irade tarafından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir