IMPR Humanitarian Ofislerinde Staj Fırsatı

IMPR Humanitarian ülkemizde ve uluslararası alanda her geçen gün önemi artan insani yardım çalışmaları konularında tecrübe kazanmak isteyen lisans, lisansüstü öğrencilerine ve ilgili kesimlere yarı ya da tam zamanlı staj imkanı tanımaktadır.

IMPR Humanitarian Türkiye’nin insani çalışmalar konusundaki yetişmiş insan gücü kapasitesinin artırılması bağlamında başlattığı staj imkanı sayesinde, staja hak kazanan bireylerin, hem teorik hem de pratik düzeyde insani çalışmaların içinde yer almasına imkan tanıyacaktır. Böylelikle stajyerlerin insani çalışmalar konusunda bilgi, beceri ve tecrübelerini artırmalarına katkı sağlanacaktır.

IMPR Humanitarian’ın başlatmış olduğu Staj Programı ücretsiz gönüllülük esasına dayanır. Staja bağlı geçim ve yol masrafları başvuru sahibi tarafından veya başvuruyu destekleyen kurum/kuruluşlar tarafından karşılanır. IMPR Humanitarian stajyerlerden ücret talep etmemektedir. Ayrıca stajyerlere herhangi bir ücret ödemesi de gerçekleştirilmez. IMPR Humanitarian, staj sırasında oluşan bir hastalık veya kaza sonucu ortaya çıkabilecek hiçbir sorumluluğu kabul etmez. Staj süresi ve kapsamı, IMPR Humanitarian tarafından stajyerin çalışmalarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu kapsamda IMPR Humanitarian kısa ve uzun dönemli staj programları önermektedir. Asgari 22 iş günü stajını IMPR Humanitarian’ın başarı standartlarına göre dolduran stajyerlere “IMPR Humanitarian Staj Programı Başarı Sertifikası” verilecektir.

IMPR Humanitarian Staj Programına kabul için öncelik kriterler;

  1. Üniversite, araştırma merkezleri veya çalıştığı kurum ve kuruluşlardan alınacak ve kişinin öğrenci veya çalışan olduğunu gösteren belge.
  2. Öğrencinin staj yapmasındaki niyet ve motivasyon mektubu. Başvuru mektubunda adayın aynı zamanda staj yapmak istediği tarihleri de belirtmesi zorunludur.
  3. Asgari 2 referans

Staj Bölgeleri: İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Konya

Son Başvuru Tarihi: 11 Haziran 2016 (saat 17.00)

Başvuru Sonuçlarının Açıklanması: 13 Haziran 2016

Stajla ilgili sormak istediğiniz sorular ve daha detaylı bilgi için inte[email protected] adresinde e-posta gönderebilirsiniz.

Başvuru yapmak için; http://goo.gl/forms/ffo3I9yF8lHLKfbm2

Check Also

IMPR Başkanı Prof.Dr. Veysel Ayhan Dünya İnsani Zirvesin’de İnsani Durumu Değerlendirdi

Dünya’da yaşanan insani durum her geçen gün endişe ve kaygının artmasına sebep olmakta. Bu kapsamda Uluslararası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir