Staj Başvurusu

IMPR Humanitarian ülkemizde ve bölgemizde her geçen gün önemi artan insani yardım çalışmaları konularında tecrübe kazanmak isteyen lisans, lisansüstü öğrencilerine ve ilgili kesimlere yarım ya da tam zamanlı staj imkanı tanımaktadır.

IMPR Humanitarian Türkiye’nin insani çalışmalar konusundaki yetişmiş insan gücü kapasitesinin artırılması bağlamında başlattığı staj imkanı sayesinde, staja hak kazanan bireylerin, hem teorik hem de pratik düzeyde insani çalışmaların içinde yer almasına imkan tanıyacaktır. Böylelikle stajyerlerin insani çalışmalar konusunda bilgi, beceri ve tecrübelerini artırmalarına katkı sağlanacaktır.

IMPR Humanitarian’ın başlatmış olduğu Staj Programı ücretsiz gönüllülük esasına dayanır. Staja bağlı geçim ve yol masrafları başvuru sahibi tarafından veya başvuruyu destekleyen kurum/kuruluşlar tarafından karşılanır. IMPR Humanitarian stajyerlerden ücret talep etmemektedir. Ayrıca stajyerlere herhangi bir ücret ödemesi de gerçekleştirilmez. IMPR Humanitarian, staj sırasında oluşan bir hastalık veya kaza sonucu ortaya çıkabilecek hiçbir sorumluluğu kabul etmez. Staj süresi ve kapsamı, IMPR Humanitarian tarafından stajyerin çalışmalarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu kapsamda IMPR Humanitarian kısa ve uzun dönemli staj programları önermektedir. Asgari 20 iş günü stajını IMPR’ın başarı standartlarına göre dolduran stajyerlere “IMPR Humanitarian Staj Programı Başarı Sertifikası” verilecektir.

IMPR Humanitarian Staj Programına kabul için öncelik kriterler;

  • Öğrencinin insani çalışmalar konusundaki ilgisi, varsa tecrübesi ve derslerdeki başarı düzeyi. Genel not ortalamasını gösteren transkriptin taranmış hali başvuru sırasında e-posta üzerinden gönderilmelidir.
  • Öğrencinin staj yapmasındaki niyet ve motivasyon mektubu. Başvuru mektubunda adayın aynı zamanda staj yapmak istediği tarihleri de belirtmesi zorunludur.
  • Asgari 2 referans
  • Yabancı dillere hakimiyet

Başvuru Detayları

Başvurular internet ortamında gerçekleştirilecektir. Staj programı Şanlıurfa’da olup, staj başvurusunda bulunanların IMPR Şanlıurfa Toplum Merkezi ve/veya IMPR Urfa Kadın Toplum Merkezi’de staj yapmak istediğini başvuruda belirtmesi gerekmektedir. Kontenjanlar sınırlı olup, IMPR Humanitarian tarafından staja hak kazananlar e-posta yoluyla geri dönüş yapılacaktır. Başvuruda bulunan stajyerlerin hangi tarihler arasında staj yapmak istediklerini belirtmeleri gerekmektedir.

Stajla ilgili sormak istediğiniz sorular ve daha detaylı bilgi için [email protected] veya [email protected] adresinde e-posta gönderebilirsiniz.

Başvuru formunu doldurmak için tıklayınız